top of page

Lukáš

Lukáš Kellner MYIONA
  • Instagram

Ahoj jmenuji se Lukáš Kellner a narodil jsem se 1.8.1988 v Praze u Apolináře.

Když mi bylo asi 5 let, děda s babičkou si všimli, že mám asi hudební vlohy. Jelikož jsem furt do něčeho mlátil 😃, vyťukával rytmus a když děda hrál na kytaru, tak jsem u toho zpíval. Proto mě rodiče přihlásili do Kühnova dětského sboru a poté ještě do houslí.

 

Po několika úžasných letech ve sboru, s kterým jsem procestoval moc měst a států a stal se nejmladším členem koncertního oddělení, si mě na jednom konkurzu vybral Josef Bednárik a Richard Hes do mého prvního muzikálu Mise (1999) role Nino. Poté do velkolepého muzikálu Monte Cristo (2001) role malý Albert.

 

Když jsem byl v pubertálním věku, rozhodl jsem se, že hraní na housle zanechám. Dodnes toho lituji a čekám, kdy tento nástroj zase opráším. 

V 15 letech jsem se dostal na taneční konzervatoř, čehož určitě nelituji, jelikož mi to dalo další zkušenosti a dovednosti k tomu, co dělám dodnes a to je muzikál. 

I přesto že jsem vystudoval tanec, moje největší ambice po škole byla hlavně zpívat. Začal jsem tedy chodit na různé hodiny zpěvu. Například k mému kamarádovi Františkovi Pytlounovi, k Tomášovi Hundžovi a dalším.

Poté přicházely muzikály jak v divadle Hybernia, tak divadle Broadway nebo DJKT v Plzni. V roce 2016 jsem se dostal do Hudebního divadla Karlín, kde začaly moje nejkrásnější role jako Kazatel v Bonnie&Clyde, Pablo v Sestře v akci a Šimon v Jesus Christ Superstar. A pak tu máme divadlo Lucie Bílé, kde hraji Maďara v muzikálu Láska je láska.

 

Když Marek v covidovém roce 2020 přišel s nápadem založit MYIONU, neváhal jsem ani chvilku. A bylo to skvělé rozhodnutí. Teď už se jen teším na roky příští.

Proto buďte u toho s námi 🙏

 

Mějte se fajn a poslouchejte nás. 

 

Díky

bottom of page