top of page

Marek

Marek Stojánek MYIONA
Marek Stojánek MYIONA

Jsem kluk původem z Moravy. Narodil jsem se v Třebíči a do deseti let jsem žil v Moravských Budějovicích. Tam, přesněji v jednom zájmovém kroužku kam mě máma přihlásila, byl také objeven jeden z mých talentů a to byl tanec. Dostal jsem tedy návrh, abych zkusil zkoušky na Taneční Konzervatoř v Praze. Návrh přijat a já se tedy se svou rodinou ocitl v Praze, která se od té doby stala mým domovem. 

Tancování super, ale byly tu i jiné věci co mě bavily a to hudba a zpěv. 

Kolem patnáctého roku, kdy většina dětí paří na PC hry, ke mě se dostalo něco mnohem lepšího. Moje první DAW ( jak se odborně říká :-) ) Prostě můj první hudební program, můj filtr na emoce, u kterého dokážu sedět hodiny a tvořit více či méně hezkou hudbu. Z tohoto zájmu se stala vášeň, která mě drží dodnes. 

 

Po dokončení studia na Taneční Konzervatoří jsem zkusil konkurz do muzikálu West Side Story v Hudebním divadle Karlín. Byla to moje první zkušenost s muzikálem. Propojení tance, zpěvů a herectví = dokonalý zážitek. :-D 

Toto divadlo mě oslovilo natolik, že jsem na jeho prknech dodnes a odehrál jsem zde už desítky děl a tisíce představení.

 

Co by z mé minulosti snad ještě stálo za zmínku, je účast v první řadě televizní pěvecké soutěže The X-Factor na TV Nova, která proběhla v roce 2008…Uf! Dávná to minulost. Soutěžil jsem zde ještě se dvěma mými divadelními kolegy (Ondřej Izdný a  Tereza Zelinková) jako vokální trio „Za 5 Dvanáct“. Dostali jsme se do finále a skončili na nějakém pátém místě. Moc rád na tuto skvělou zkušenost vzpomínám. Po soutěži jsme  jako skupina ještě nějakou dobu vystupovali, ale jelikož jsme měli dost práce v divadle a naše hudební názory se trochu rozcházeli, rozhodli jsme se působení ukončit.

 

Jelikož jsem se možná až moc o sobě rozepsal, uděláme pořádný skok do roku 2020, kde jsem se rozhodl dát dohromady něco nového… a tak jste tady, na stránkách hudebního seskupení MYIONA. Začali jsme ve třech, ještě se zpěvačkou Nicole Mathew, která se ale rozhodla jít vlastní cestou. Takže teď jsme tu dva, Lukáš a já a věříme, že s váma dohromady nás bude mnohem, mnohem víc :-)

 

Mějte se božsky a snad se brzy vidíme na nějakém našem vystoupení!

 

Marek

  • Instagram
bottom of page